Animace pro SŠ / Svítí! /Současná generace designérů a jejich svítidla

21. 4.  11.00  Moravská galerie v Brně

Svítí! Současná generace designérů a jejich svítidla
Edukační program pro SŠ

S designem svítidel se setkáváme v každodenním životě, aniž bychom mu věnovali plnou pozornost. Pojďme se zblízka podívat na zdroje světla, jejich příběhy a filozofii. V rámci edukačního programu Svítí! Současní designéři a jejich svítidla Vás provedeme tvůrčím procesem návrhu svítidla a odkryjeme témata spojená s tvorbou současných svítidel. Jaké mohou být funkce svítidel? Co je to světelný objekt? Jaké materiály a technologie se v ČR nejčastěji pro svítidla využívají? A jaké jsou příběhy jednotlivých vystavených svítidel v rámci expozice 2000+, výstavy Lucie Koldové nebo v design shopu Uměleckoprůmyslového paláce? Na tyto i další otázky naleznete sami odpovědi i díky pracovnímu listu.

Součástí edukačního programu bude také tvůrčí aktivita, během které si zkusíte sami být designéry a navrhnete si vlastní svítidlo v 3D programu, kresebné skici nebo model svítidla z materiálů jako je karton, lepenka nebo drát.

Edukační program vytvořily studentky Natalie Vrabcová a Dominika Fialová Katedry výtvarné výchovy na PdF MU oboru Galerijní pedagogiky a zprostředkování umění pod vedením Andrey Kaňkovské.