Performance-doprovodní akce k instalaci LÚČ

19. 4.  15.00  CO.LABS

Instalace LÚČ

Instalace je přístupná během celého týdne v době konání akcí v CO.LABS.

Lidi ve svojí tvorbě pracují s normalitou a akcentací bežného. Jejich performance provází vizuální čistota, která je sama o sobě nositelem významu. V předchozí tvorbe přinášeli svoji tvorbu do veřejného prostoru. Aktuální počin s názvem LÚČ přináší do vnitřního prostoru, to co nás běžně provází venku.

"Výrazná stejně jako nenápadná. Instalace, která nepopírá čistotu funkcionalistického prostoru ani ho zbytečně neplní. Jen prochází, tvaruje a evokuje stopu svetla, ktorá je jeho přirozenou, neuchopitelnou, prchavou a proměnlivou součástí. Zhmotňujeme ji jako akt uchopení neuchopitelného.
Jednoduché sa stáva zložitým v rukách člověka.
Instalace formuje náš podvědomý pocit z existence v daném prostoru či už fyzickém, myšlenkovém, politickém nebo společenském."*

19.4. 15:00
Performance Světlo

Improvizovaná performance tanečníků působících v Co.labs zóně nezávislého umění na téma světla. Performance je doprovázena improvizovaným setem Richarda Podmelu. Cílem je zachytit jejich imprese v nastalém okamžiku a náladě která bude vytvořena instalací Lúč v prostoru Social space v danou denní dobu.